Dnešní datum: 17. 07. 2018 www.manga.cz | www.manga.sk | ecchi.manga.cz | www.animenfo.com | japanese-online.com

  .:Svět Anime:.
Úvodní stránka
Recenze & články
Novinky
Redakce
Ankety
Torrent
Final Fantasy
Final Fantasy X-2
  .:Projekty:.

Gunslinger girl web

  .:Anketa:.
Ktetrá z těchto Anime se vám líbí nejvíce..?

Full Metal Panic 
 (1210 hl.)
Neon Genesis Evangelion 
 (670 hl.)
Ghost Stories 
 (585 hl.)
Hellsing 
 (701 hl.)
Yu Yu Hakusho 
 (678 hl.)
Angelic Layer 
 (564 hl.)
Cowboy Bebop 
 (724 hl.)

Celkem hlasovalo: 5132

  .:Akce:.
28.1.2006
comiCZcon 2006
10.-12.2.2006
Pragocon 2006
  .:Počítadlo:.
  .:Obrázek týdne:.


zdroj: www.udlap.mx

Final Fantasy
Vystaveno: 26. 10. 2005 (1292 přečtení)

Po dostatečně dlouhé době, ve které jste mohli hlasovat o zařazení Final Fantasy (dále jen FF) jsem usoudil, že si to tato bezkonkurenční hra (a nejen ta) zaslouží. Dozvíte se zde jak o již zmíněné hře (převážně X a X-2) tak i o filmu a najdete zde pár zajímavých videí a odkazů.

FFX Final Fantasy X je po sedmém dílu jedna z nejúspěšnějších dílů celé série. Hlavním hrdinou se stává sedmnáctiletá hvězda Blitzballu, Tidus. Jako on tak i jeho otec Jecht, který byl nejslavnějším a nejúspěšnějším hráčem Blitzballu, se dostali do světa Spiry. Jenomže Tidus to o Jechovi prozatím neví, jelikož v Zanarkandu, ve městě, kde Tidus vyrůstal, byl dlouhodobě pohřešován.
Nedlouho potom během jednoho zápasu se ale poblíž města objevila obrovská koule vody, představující zlo. Stejně jako zlo se objevilo i dobro a to blízký kamarád Jechta, Sir Auron. Ten ho zachránil, dal mu meč aby se mohl bránit proti stvůrám další říše a donesl ho do světa Spiry. Zde už od začátku nabírá jenom problémy. První zápasy, samostatnost, ale i nové kamarády. Tím se ze začátku stala záhadná dívka Rikku, která patří národu Al’Bhed. Zanedlouho se však stalo něco, co nečekal. Jakmile jí prozradil, že pochází ze Zanarkandu, a je hráčem Blitzballu (týmu Zanarkand Abes), Rikku se mu vysmála do tváře. Poté Tidusovi vysvětlila okolnosti kolem města, které bylo zničeno i se vším před deseti tisíci lety.
Final Fantasy Náhle se náš hrdina objevuje ztracen v neznámu nějaké budoucnosti. Nedlouho potom pochopil kdo útočil na jeho město. Byl to největší nepřítel Spiry jménem Sin. Masivní stvoření už tisíciletí ohrožuje Spiru a ničí ji jenže se vždy objeví “vyvolávač“. Ti dokáží přivolat duchy a démony starého světa. S nima pak Sinu vždy porazí, potom však jako fenix opět povstane z mrtvých. Samozřejmě i na vyvolávače Tidus narazí. A ne na obyčejnou, ale přímo dceru nejslavnějšího vyvolávače Brasky, Yunu. Ta je doprovázena po chrámech Aeonů, míst kde se naučí přivolat jednotlivého démona, partičkou ochránců. Hlavním je Kimahri Ronso, obrovský a udatný bojovník, který chrání Yunu takřka od narození. Dále pak chladná černokněžnice Lulu. Její dovednosti černé magie a znalost elementárních kouzel se hodí k ochraně Yuny, ta byla pro Lulu jako malá sestřička, stejně jako pro Wakku. Ten je kapitánem týmu Besaid Aurochs. Skvěle v bitvě ovládá míč, který je na rozdíl od kopí Kimahrio, netypickou zbraní. Wakka Tiduse provede vesnici Besaid a po získání Valefora, prvního aeona, vyráží na cestu i s Yunou a jejími ochránci.
Cestou získávají nové aeony, bojují proti velmi silným protivníkům, jsou zasvěceni do neúspěšného boje proti Sinovi a samozřejmě také získávájí další kamarády do party. Nejprve Aurora, který se k nim přidá hned ze začátku v Blitzbalovým městě Luca, který bude napaden mnoha stvůrami. Město a stadion zachrání ale Seymour, mocný vládce aeonu a magie. Ten vyvolá Animu, silného démona nejvyšší třídy. Postupem času se k nim přidá také ta záhadná dívčina Rikku, která je vlastně sestřenka Yuny. Sir Auron je jako bývalý ochránce Brasky moc užitečný na jejich cestách. Se svou katanou dokáže proseknout i to nejtvrdší stvoření. Rikku zase pomocí míchání lektvarů dokáže zabít nejednoho protivníka. Postupem času získali všechny aeony krom toho posledního. Ten se skrýval v zříceninách Zanarkandu, ale jelikož byla podmínka darovat lady Yunalesce jednoho ochránce za výměnu posledního aeona, museli ji teda zabít a vypořádat se proti Sině i jinak. Taky že jo, jenže se svědomím Tiduse, když mu Auron řekl že vlastně nyní je Sin Jecht, tedy jeho otec, to bylo pro něho ze začátku těžké. Jakmile se probili celou Spirou, zjistil Tidus, že vše je jen sen, který se vytváří aby neviděl pravou tvář Spiry, že i když byl v Zanarkandu tak snil a probudil se až ve světě Spira, kam ho odnesl otec. Nakonec ho ale stejně dostali, zničili i příčinu obnovení Siny a také aeony.
Teď už nebude žádný Sin, žádná hrozba…Ale jakmile se duše, které mají být zasvěceni do smrti a její suše jsou volné, začne se i Tidus vypařovat. Yuně je to samozřejmě líto, protože se do sebe zamilovali. Jenže Tidus si vybírat nemuže..tedy nevrátil se zpět do Zanarkandu kam chtěl, ale přesto se objevil ve vodě a plaval k hladině………. Ale o tom už je další díl FFX-2...
Zde je pár videí
Na následující odkazy klikněte pravým tlačítkem myši a dejte
Save target as/uložit cíl jako

- Yuna from Psychicer into Omatsurishi and vice versa
- Rikku from Psychicer into Omatsurishi and vice versa
- Paine from Psychicer into Omatsurishi and vice versa

- Strongest Shinra VS Numerus
- Strongest Shinra VS Paragon

Vložil: Pet.R.oS.. |Komentováno: 17602x, |Komentuj! |Informační e-mailVytisknout článek

  .:Novinky:.

30.03.2006: Final Fantasy X-2
Tak už se nám rozrostla serie Final Fantasy. Doufám, že se vám bude líbit a brzo se mužete těšit na Final Fantasy Advent Children.

25.10.2005: Design
Trochu sem hmátnul do banneru, doufam ze se to bude libit :)

19.08.2005: Ankety
Navštivte prosím naše ankety a přispějte tak růstu těchto stránek.

  .:Odkazy:.